Staff Directory

1 2 > showing 1 - 33 of 59 constituents

Kimberly Adkins

Assessment Coordinator
Special Education, Special Education District

Jada Alexander

Assistant to the Director of Instruction
Curriculum and Instruction

Carmen Anderson

Educational Assistant
Special Education, Special Education District

Zach Arnold

Floating Nutrition Manager
School Nutrition

Elizabeth Arthur

School Psychologist
Special Education, Special Education District

Lauren Bean

Occupational Therapist
Special Education, Special Education District

Pat Beckham

School Nurse
Support Staff, Health

Darlene Berry

SPED Compliance Secretary
Special Education, Special Education District

Dot Boyles

Nutrition Bookkeeper
School Nutrition

Karen Browning

Teacher
Alternative School

Gina Bumbalough

Coordinated School Health Coordinator
Health

Angela Cardwell

Director of School Nutrition
School Nutrition

Greg Carter

Deputy Director of Schools
Human Resources

John Carver

Director of Schools
Superintendent

Laura Casteel

Educational Assistant
Special Education District

Tori Counts

Behavioral & Autism Consultant
Special Education, Special Education District

Chelsea Cunningham

Educational Assistant
Special Education, Special Education District

Dianne Darlington

Director of Technology
Technology

Phyllis Dillingham

Personnel Assistant
Human Resources

Amy Dodson

Pre-Kindergarten
Pre Kindergarten

Susan Fanning

Director of Instruction & Federal Programs
Curriculum and Instruction

Kelly Farler

Educational Assistant
Special Education, Special Education District

Dr. Tammy Hatfield

Director of Special Education
Special Education, Special Education District

Amanda Hershman

Physical Therapist Assistant
Special Education, Special Education District

Cassie Hester

Social Worker
Special Education, Special Education District

Therese Jaworski

School Nurse
Support Staff, Health

Tim Jensen

Maintenance
Maintenance

Alice Johnson

District Speech/Language Pathologist
Special Education, Special Education District

Gina Lampkin

Payroll and Benefist Specialist
Business Office/Payroll

Ted Lendley

Maintenance
Maintenance

Rick Malone

Maintenance
Maintenance

Dillon Martin

Maintenance
Maintenance

Bethany McKee

Pre-Kindergarten
Pre Kindergarten